A A A

piątek, 8 listopada 2019


Rada Główna Instytutów Badawczych na prośbę Polskiej Akademii Nauk przekazuje informację o wyborach członków do komitetów naukowych PAN.

źródło: http://citizeninnovation.org

wtorek, 22 października 2019


W dniach 14 – 16 października 2019 roku odbyła się 13 edycja Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków "IWIS 2019". To największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje, zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską.

czwartek, 17 października 2019

16 października 2019 roku Rada Główna Instytutów Badawczych we współpracy z Wiceministrem Obrony Narodowej Tomaszem Zdzikotem oraz Akademią Sztuki Wojennej, zorganizowała dla instytutów badawczych szkolenie dotyczące szeroko rozumianego zagadnienia ochrony informacji niejawnych.

wtorek, 24 września 2019

Organizatorzy: GeniCore Sp. z o.o., ŁUKASIEWICZ – Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, ŁUKASIEWICZ - Instytut Obróbki Plastycznej i USŁUGI ŚLUSARSKIE zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Seminarium Spark Plasma Sintering, które odbędzie w dniu 24 października 2019 roku w Warszawie.

czwartek, 20 września 2019

Rada Główna zorganizowała ekspozycję podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA, które odbywały się w Kielcach w dniach 3-6 września br. W stoisku targowym zatytułowanym „Z instytutami badawczymi bezpieczniej / Research Institutes make it safer” pracownicy Biura RGIB rozdawali publikację pod tym samym tytułem i foldery oraz ulotki, a także udzielali informacji na temat rozwiązań opracowanych przez instytuty badawcze, które podejmują badania i wdrożenia w obszarze bezpieczeństwa państwa oraz posiadają w swoim dorobku rozwiązania o podwójnym zastosowaniu.

czwartek, 19 września 2019

18 września ŁUKASIEWICZ – Instytut Nowych Syntez Chemicznych gościł w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym Pana Jarosława Gowina, wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem wizyty było spotkanie Ministra z przedstawicielami świata nauki i biznesu oraz samorządu z Puław i Lublina. Rozmowy dotyczyły m.in. skuteczności transferu wiedzy do gospodarki i współpracy nauki z biznesem w celu wzmocnienia innowacyjności i rozwoju polskiej gospodarki.

poniedziałek, 16 września 2019

Rada Główna Instytutów Badawczych Partnerem Naukowym 20. Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu KOMTECH-IMTech organizowanej przez Instytut Techniki Górniczej KOMAG. Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych, badawczych i technicznych w dziedzinie górnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystania innowacyjnych technik i technologii.

poniedziałek, 16 września 2019

Rada Główna Instytutów Badawczych objeła patronatem wydarzenie Impact mobility rEVolution`19, którego istotnym elementem będzie podniesienie poziomu polskiej i regionalnej edukacji w obszarze inteligentnej mobilności, wzmocnienia stanu wiedzy oraz promocja podejmowania aktywności gospodarczej młodych naukowców.

środa, 14 sierpnia 2019

ŁUKASIEWICZ - Instytut Obróbki Plastycznej zaprasza do udziału w XXII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej KONTECH 2019 pt. „Advanced forming technologies and nanostructured materials”, która odbędzie w dniach 18-20 września 2019 roku w Opalenicy.
Podczas konferencji odbędzie się sesja związana z jubileuszem 70-lecia Instytutu.

środa, 14 sierpnia 2019

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z prof. Leszkiem Rafalskim, Przewodniczącym Rady Głównej Instytutów Badawczych. Wywiad przeprowadziła Pani Anna Rogalińska z Portalu Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok