Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Tags

A A A

Rada Główna Instytutów Badawczych z głębokim żalem zawiadamia,


że 31 października 2020 r.,
zmarł
śp. prof. Włodzimierz Stawecki

wieloletni Dyrektor Łukasiewicz Instytutu Pojazdów Szynowych TABOR

Człowiek o wielu zdolnościach i pasjach, ekspert w wielu dziedzinach.
Znany w szerokim środowisku, zwłaszcza w branży przemysłu taboru szynowego.

 

Rada Główna Instytutów Badawczych z głębokim żalem zawiadamia,

że 31 października 2020 r.,
 zmarł
prof. dr hab. Łukasz Kaczmarek

Dyrektor Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie w  latach 2012 – 2016.    
Od 1 kwietnia  2019 r. zatrudniony w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Farmaceutyczny, a od czerwca  do  lipca 2020 r.  jako lider obszaru w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Chemii Przemysłowej.
Wieloletni Przewodniczący Rady Naukowej w Instytucie Farmaceutycznym.

środa, 4 listopada 2020

W dniach 4-7 października 2020 roku w Instytucie Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona rozwojowi i zastosowaniom technologii jądrowych International Conference on Development and Applications of Nuclear Technologies NUTECH-2020. Konferencja NUTECH-2020 jest kontynuacją Ogólnopolskich Sympozjów Zastosowań Techniki Jądrowej w Przemyśle, Rolnictwie, Medycynie i Ochronie Środowiska, które od roku, 1960 co trzy lata odbywają się w Polsce. W 2008 r. sympozjum uzyskało status międzynarodowy i ze znacznym udziałem zagranicznych uczestników stanowi platformę do dzielenia się doświadczeniami oraz poznania najnowszych nuklearnych osiągnięć naukowych i aplikacyjnych.

środa, 4 listopada 2020

Zakończyła się Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2020, która w związku z pandemią COVID-19 odbyła się w formie online. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów we współpracy z Urzędem Patentowym RP oraz Międzynarodową Federacją Stowarzyszenia Wynalazców IFIA.
Instytut Chemii i Techniki Jądrowej zgłosił do konkursu pięć niżej wymienionych wynalazków, które zostały wysoko ocenione i nagrodzone medalami.

środa, 7 października 2020

Miło nam poinformować, iż Komitet Organizacyjny VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „LIDER BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA - 2020” wyłonił tegorocznych laureatów, wśród których znalazły się również Instytuty Badawcze.

poniedziałek, 5 października 2020

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że prof. Leszek Rafalski Przewodniczący RGIB został powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do Zespołu doradczego do spraw opracowania założeń ewaluacji transferu wiedzy i technologii.

Przedmiotem działania Zespołu jest opracowanie założeń ewaluacji transferu wiedzy i technologii, której celem będzie ocena uczestnictwa podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w rozwoju społecznym oraz tworzeniu gospodarki opartej na innowacjach.

poniedziałek, 14 września 2020

Rada Główna Instytutów Badawczych na prośbę  Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej informuje o ogłoszeniu naboru wniosków w nowym programie Granty Interwencyjne NAWA.

poniedziałek, 27 lipca 2020

Miło nam poinformować, że z inicjatywy Rady Głównej Instytutów Badawczych powstała druga część dwujęzycznej publikacji „Z instytutami badawczymi bezpieczniej – Research Institutes Make It Safer vol. 2”.
Nowa tegoroczna publikacja powstała, by pokazać dorobek i osiągnięcia instytutów badawczych, które prowadzą badania i wdrożenia mające na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa ekologicznego.

czwartek, 16 lipca 2020

Prof. Leszek Rafalski, Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych otrzymał od prof. Jerzego Duszyńskiego, Prezesa PAN Sprawozdanie z działalności Komisji do Spraw Etyki w Nauce w 2019 r. oraz nową wersję Kodeksu Etyki Pracownika Naukowego (wydanie III). Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi dokumentami.

środa, 1 lipca 2020

W imieniu Przewodniczącego Rady Głównej Instytutów Badawczych prof. Leszka Rafalskiego informujemy, iż elektorzy z instytutów badawczych jednogłośnie zatwierdzili:

 - Sprawozdania z działalności Rady Głównej Instytutów Badawczych X kadencji za okres
   od maja 2019 r. do maja 2020 r.
 - Stanowiska Komisji Rewizyjnej RGIB X kadencji za okres od maja 2019 r. do maja 2020 r.

Dziękujemy za współpracę i udział w głosowaniach.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.