Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Tags

A A A

Z głębokim żalem zawiadamiam, że 23 marca 2020 r. w wieku 85 lat zmarł

prof. dr hab. inż. Bogdan NEY
Doktor Honoris Causa
Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej

piątek, 6 marca 2020

27 lutego 2020 r. prof. Leszek Rafalski, Przewodniczący RGIB wziął  udział w uroczystej Gali podsumowującej XXVI Plebiscyt „ZŁOTY INŻYNIER 2019”, którego organizatorem jest Przegląd Techniczny. „Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom, która popularyzuje ich dokonania i ma zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Uhonorowanych zostało 30 inżynierów w 6 kategoriach: młodzi inżynierowie, wyróżnieni inżynierowie, srebrni inżynierowie, złoci inżynierowie, honorowi inżynierowie oraz inżynier diamentowy.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

piątek, 6 marca 2020

Wśród laureatów konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju znalazły się projekty z obszaru medycyny, chemii, elektroniki, biotechnologii.

W kategorii „Produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki” wyróżnienie otrzymał Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich za unikatową w skali świata odmianę konopi przemysłowych HENOLA. Gratulujemy!

Rada Główna Instytutów Badawczych
z głębokim żalem powiadamia, że w dniu 14 lutego 2020 zmarła

dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz
profesor Łukasiewicz-Instytut Włókiennictwa

poniedziałek, 27 stycznia 2020

W dniu 22 stycznia br. w Ministerstwie Obrony Narodowej odbyło się szkolenie dla przedstawicieli instytutów badawczych z zakresu współpracy w obszarze badań i technologii w ramach krajowych i międzynarodowych inicjatyw na rzecz obronności. Na spotkaniu omówione zostały priorytetowe kierunki badań naukowych na lata 2017-2026, jak również potencjalne obszary współpracy, warunki i możliwości udziału cywilnych instytutów w projektach na rzecz obronności.

piątek, 20 grudnia 2019

MNiSW opublikowało nowy wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Wykaz obejmuje 30404 czasopisma naukowe – to wzrost o 1373 pozycje w stosunku do wykazu opublikowanego pod koniec lipca. W nowym wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe znajduje się 713 wydawnictw, w tym 677 wydawnictw na poziomie I (80 pkt) i 36 wydawnictw na poziomie II (200 pkt).

wtorek, 17 grudnia 2019

W dniu 10 grudnia 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki. Organizatorem uroczystości była redakcja magazynu ekonomicznego „Polish Market”, która na swoich łamach promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę. Patronat honorowy nad galą objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rozwoju, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, a także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

wtorek, 17 grudnia 2019

10 grudnia br. w Warszawskim Domu Technika NOT, miała miejsce uroczysta Gala „Laur Innowacyjności 2019”, podczas której wręczone zostały Laury i wyróżnienia nagrodzonym w IX edycji Konkursu im. Stanisława Staszica za najlepsze produkty innowacyjne.

poniedziałek, 16 grudnia 2019

W dniu 4 grudnia br. w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbyło się II posiedzenie Rady Głównej Instytutów Badawczych X kadencji. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady Głównej, Komisji Rewizyjnej RGIB, a także przedstawiciele: Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych i Komitetu Polityki Naukowej.

czwartek, 12 grudnia 2019

W numerze, m.in.:

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.