Select language: en pl

  Nauki przyrodnicze i rolnicze

  Artykuł prof. Ryszarda Hołownickiego z Instytutu Ogrodnictwa na łamach „Forum Akademickiego”

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu prof. Ryszarda Hołownickiego pt. „Mniej niż 50% nauki dla gospodarki” opublikowanego na łamach „Forum Akademickiego”. Autor wskazuje na potrzebę szerszego zainteresowania ośrodków decyzyjnych i środowisk naukowych działalnością upowszechnieniową.

   

  załącznik: Mniej niż 50% nauki dla gospodarki

  XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Człowiek - Zdrowie - Środowisko

  logo-konferencja

  W dniach 11-12 września 2014 r. w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Człowiek - Zdrowie - Środowisko organizowana przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy i Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej w Sosnowcu.

  Więcej…

  Instytut Badawczy Leśnictwa - projekty realizowane w ramach 7 Programu Ramowego

  Instytut Badawczy Leśnictwa bierze udział w pięciu projektach realizowanych w ramach 7. Programu Ramowego, z czego dwa: BACCARA (Bioróżnorodność a zmiany klimatu – analiza ryzyka) i FlexWood (Elastyczny Łańcuch Dostaw Drewna), zostały już zakończone.

  Więcej…

  Międzynarodowa konferencja „ForestBiomass”

  Instytut Badawczy Leśnictwa uczestniczył w organizacji międzynarodowej konferencji pod auspicjami EFI i IUFRO dotyczącej biomasy leśnej pt. „Forest Biomass Conference”.

  Konferencja odbyła się w dniach 7-9 października 2013 r. w Pałacu Mierzęcin koło Dobiegniewa, a jej głównym organizatorem był Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

  Więcej…

  Instytut Rybactwa Śródlądowego - wdrożenia