Select language: en pl

  Prof. Henryk Skarżyński nagrodzony statuetką Wiktora

  Za swoją życiową rolę – lekarza, który przeprowadza pacjentów ze świata ciszy do świata dźwięków –  statuetkę Telewizyjnej Akademii Wiktorów w kategorii Osobowość  Nauki i Kultury otrzymał prof. Henryk Skarżyński. Uroczysta gala wręczenia Wiktorów 2014 odbyła się  30 marca br.  na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Laureatem Wiktora w kategorii „Osobowość Nauki i kultury” jest lekarz.  Jego dokonania medyczne są pionierskie nie tylko w skali naszego kraju, lecz także Europy i całego świata –  powiedziała Joanna Moro,  wręczając Profesorowi Skarżyńskiemu statuetkę Wiktora. – Ta nagroda jest podziękowaniem za jego dorobek naukowy i medyczny.  Przede wszystkim jest jednak symbolem wdzięczności wszystkich tych, którym  dał on możliwość słyszenia świata – dodała aktorka.

  Wiktory to nagroda przyznawana wybitnym osobowościom, które dzięki swej charyzmie, wiedzy czy umiejętnościom zapisały się w pamięci telewidzów. Ma już 30-letnią tradycję. Laureatów wybiera Telewizyjna Akademia Wiktorów składającą się z laureatów poprzednich edycji. Nagroda przyznawana jest w dziesięciu kategoriach, przy czym laureatów dziewięciu z nich typuje gremium złożone z dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia, natomiast nagrodę w ramach dziesiątej kategorii przyznaje publiczność.

   

   

   

  Źródło zdjęć: IFiPS, www.interia.pl