Select language: en pl

  Szkło i Ceramika nr 5/2015

  04 2014 min


  Drodzy Czytelnicy!

  To już przedostatni numer Szkła i Ceramiki w 2015 r. Czytajcie – na jesienne wieczory przygotowaliśmy masę interesujących informacji.

  Numer 5/2015 jest pełen ceramiki. Zaczynamy od przemysłu w dwóch ujęciach – współczesnym i historycznym. Gorąco zapraszamy do przeczytania niezwykle ciekawego wywiadu z Przemysławem Powalaczem – Prezesem Zarządu Sanitec KOŁO, który opowiada o ceramice sanitarnej, kondycji branży w Polsce i najmocniejszych stronach marki KOŁO. Nieco inaczej, bo z perspektywy 155 lat funkcjonowania, pokazujemy Zakłady Porcelany Stołowej Karolina...

  Ale na przemyśle ceramiczne tematy się nie kończą – między innymi zachęcamy do zapoznania się z manifestem artystycznym amerykańskiego rzeźbiarza. Christopher David White łączy ceramikę z innymi materiałami i tworzy absolutnie unikatowe dzieła. A do tego wywiad z Arkadym Fiedlerem – ten słynny podróżnik kultywujący dzieło swojego ojca właśnie sprowadził do Polski niezwykłe eksponaty – ceramikę erotyczną stworzoną przez cywilizację Mochiców sprzed 1,5 tys. lat.

  Nie zapomnieliśmy o ceramice w nauce – tym razem wśród publikacji naukowych znajdą Państwo dwa artykuły – jeden dotyczy ceramicznych materiałów ogniotrwałych, w drugim natomiast szukane są metody trwałego i efektownego zdobienia ceramiki.

  Serdecznie zapraszamy do lektury tego jesiennego numeru i jednocześnie przypominamy, że wciąż czekamy na Państwa sygnały i uwagi! A jeśli wśród Państwa bliskich są miłośnicy ceramiki albo szkła – prenumerata „Szkła i Ceramiki” na 2016 r. będzie doskonałym prezentem gwiazdkowym – zapraszamy!
   

  PRENUMERATA


  PS Zapraszamy również na nasz profil w serwisie Facebook  – publikujemy tam nie tylko informacje związane  z naszym wydawnictwem, ale również liczne szklano-ceramiczne ciekawostki  z Polski i ze świata.

   


  PEŁNE WERSJE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH DO POBRANIA NA STRONIE:
  http://szklo-ceramika.pl/