Select language: en pl

  Prof. Henryk Skarżyński najbardziej wpływową osobą w polskiej medycynie


  Jury „Pulsu Medycyny” doceniło prof. Skarżyńskiego za jego ogromny wpływ na rozwój polskiej otolaryngologii, audiologii, foniatrii, rehabilitacji i inżynierii biomedycznej, m.in. jako autora wielu przełomowych w świecie metod leczenia wad słuchu u dorosłych i dzieci.

   „Puls Medycyny” już po raz trzynasty ogłosił Listę Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, a także –  po raz drugi – wyłonił grono stu najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia. Prof. Henryk Skarżyński - dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu zajął w tym roku pierwsze miejsce w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, natomiast minister zdrowia Konstanty Radziwiłł został wybrany przez ekspertów najbardziej wpływową osobą w polskiej ochronie zdrowia.

  Lista Stu „Pulsu Medycyny” to ranking najważniejszych nazwisk polskiego środowiska medycznego. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele świata nauki, polityki, menadżerowie ochrony zdrowia oraz przedstawiciele stowarzyszeń skupiających producentów leków i wyrobów medycznych, oceniało osiągnięcia kandydatów w zakresie: leczenia, wprowadzania rewolucyjnych technologii i zabiegów do praktyki lekarskiej oraz wytyczania nowych kierunków rozwoju polskiej medycyny. Brano także pod uwagę wpływ poszczególnych osób na zmiany ustawowe, organizację i zasady działania systemu zdrowia w Polsce.

  Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem:

  http://whc.ifps.org.pl/2016/01/prof-skarzynski-najbardziej-wplywowa-osoba-w-polskiej-medycynie/

  Zapraszamy do lektury wywiadu z prof. Henrykiem Skarżyńskim:

  http://pulsmedycyny.pl/zakochany-w-pracy-z-wzajemnoscia


  Źródło: IFiPS