Select language: en pl

  Rusza konkurs Prix Galien Polska 2016!

  Rozpoczyna się kolejna, czwarta edycja konkursu Prix Galien Polska. Przełomowe odkrycia w dziedzinie medycyny i farmacji oraz innowacyjne produkty lecznicze można zgłaszać do 30 czerwca 2016 roku. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w listopadzie.

  W konkursie Prix Galien Polska 2016 mogą brać udział naukowcy, instytucje badawcze, firmy farmaceutyczne, producenci wyrobów medycznych oraz twórcy kampanii zdrowotnych.

  Kapituła pod przewodnictwem profesora Cezarego Szczylika wybierze zwycięzców w następujących kategoriach:

  I.    Innowacyjny produkt leczniczy, w tym podkategorie:
        1.1.    Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym
        1.2.    Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym
        1.3.    Innowacyjna szczepionka
        1.4.    Innowacyjny sierocy produkt leczniczy

  II.    Innowacyjne odkrycie naukowe

  III.    Innowacyjny wyrób medyczny

  IV.    Innowacyjna kampania zdrowotna

  Kategoria IV: Innowacyjna kampania zdrowotna jest nowością w tegorocznej edycji. Poświęcona jest kampaniom edukacyjnym, społecznym, pacjenckim, których innowacyjność może mieć przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom u ludzi, zmianę stylu życia znaczącej grupy społecznej w kierunku większej świadomości i dbałości o zdrowie.

  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2016 roku, zaś ogłoszenie wyników i podsumowanie odbędzie się podczas uroczystej Gali rozdania nagród w listopadzie.

  Szczegółowych informacji na temat Prix Galien udziela:

  Katarzyna Starosławska, dyrektor konkursu
  telefon +48.600.141.544
  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  Więcej na temat konkursu:
  www.prixgalien.pl


  PRIX GALIEN

  Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w 17 krajach, między innymi: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. Twórcą Prix Galien jest francuski farmaceuta Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Z czasem zyskała ona prestiż na całym świecie i obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie można zdobyć w dziedzinie farmacji i medycyny.
                                     
  Serwis PR:
  Anna Jagnyziak
  mobile: +48.502.555.165
  e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.