Select language: en pl

Rusza konkurs „Rozwój i optymalizacja procesów w biotechnologii medycznej”

Naukowa Fundacja Polpharmy otwiera XVI edycję konkursu na finansowanie projektów badawczych ze środków Fundacji, pt.: Rozwój i optymalizacja procesów w biotechnologii medycznej.

Do konkursu zaproszeni są naukowcy, którzy mają pomysł na:

 - optymalizację istniejących metod wytwarzania leków lub potencjalnych leków biotechnologicznych,
 - stworzenie nowych, lepszych systemów ekspresyjnych,
 - matematyczne modele procesów biotechnologicznych umożliwiające ich optymalizację i kontrolę,
 - urządzenia lub rozwiązania techniczne usprawniające procesy biotechnologiczne.

Wnioski należy przesyłać drogą pocztową na adres: Naukowa Fundacja Polpharmy, ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa w terminie od 1 marca 2017 do 31 maja 2017 r. – liczy się data stempla pocztowego.
Regulamin, formularz wniosku oraz oświadczenia znajdują się na stronie internetowej Fundacji: www.polpharma.pl/fundacja Wnioski złożone po terminie lub niezgodnie z regulaminem nie będą rozpatrywane.

Szeroka formuła tegorocznego konkursu ma za zadanie wsparcie tych inicjatyw i pomysłów, które mogą mieć przyszłe zastosowanie w przemyśle biotechnologicznym. Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy  pomysł się w niej mieści, uprzejmie prosimy o pisemny  kontakt z Fundacją:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

***

Naukowa Fundacja Polpharmy założona w 2001 r. przez Polpharmę SA jest jedną z największych w kraju organizacji finansujących projekty badawcze realizowane przez polskich naukowców. Fundacja inicjuje i finansuje badania w dziedzinie medycyny i farmacji. Corocznie organizuje konkurs na najlepsze  projekty badawcze z tego zakresu. Dotychczas odbyło się 15 edycji konkursu, w których granty wartości ponad 19 mln zł otrzymało 68 zespołów badawczych.