Select language: en pl

    Forum Wizja Rozwoju

    Przewodniczący RGIB prof. Leszek Rafalski brał udział w Forum Wizja Rozwoju, w którym uczestniczyli m.in. Premier Mateusz Morawiecki, Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju, Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Maciej Chorowski – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

    Forum, które odbyło się w dniach 25-26 czerwca br. w Gdyni, poświęcone było problematyce najważniejszych wyzwań stojących przed polską gospodarką, m.in. takich jak: elektromobilność, energetyka, automatyzacja i robotyzacja, spedycja i logistyka. W dyskusjach podejmowano również tematykę dotyczącą „srebrnej gospodarki”, likwidowania barier w przedsiębiorczości i współdziałania gospodarki z nauką.

    W Forum wzięło udział ponad 5 tys. uczestników – przedstawicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, założycieli startapów, innowatorów, przedstawicieli instytucji państwowych, a także naukowców.

    Dyskusja w trakcie gdyńskiego Forum odbyła się w 91 panelach podzielonych na 16 bloków tematycznych. Przewodniczący RGIB uczestniczył w dwóch panelach dyskusyjnych. Debatom towarzyszyły prezentacje najnowszych polskich technologii.