Select language: en pl

  KPK: Spotkania brokerskie - Finansowanie rozwoju Transportu, Spedycji i Logistyki w ramach programów badawczych UE

  W dniu 14 czerwca 2011 roku, Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania wraz z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE organizują w Warszawie spotkania brokerskie pt. "Finansowanie rozwoju Transportu, Spedycji i Logistyki w ramach programów badawczych Unii Europejskiej".
  Strategicznym celem spotkania jest integracja polskiego środowiska naukowo-przemysłowego na rzecz innowacyjnego rozwoju branży TSL.

  Głównym punktem planowanego przedsięwzięcia są spotkania partnerskie pomiędzy uczestnikami zainteresowanymi wszelkiego rodzaju współpracą, które poprzedzone będą prezentacjami potrzeb współpracy (np. technologicznych, naukowo-badawczych) oraz prezentacji profili instytucji TSL (w tym MŚP).

  W agendzie spotkania przewidziano także informacje:
  - o aktualnych możliwościach finansowania potrzeb badawczych branży TSL w 7. PR, Funduszach Strukturalnych oraz w inicjatywach  finansujących bilateralną współpracę międzynarodową.
  - o wynikach projektów badawczych, ukierunkowanych na opracowywanie nowych technologii i rozwiązań dla branży TSL a także o doświadczeniach firm, biorących bezpośredni udział w projektach TSL finansowanych ze źródeł 7. PR.

  W trakcie spotkania będzie możliwość konsultacji z ekspertami ILIM i KPK Więcej informacji wraz z agendą.

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa oraz nadsyłania propozycji prezentacji propozycji współpracy (technologicznych i badawczych jak i propozycji projektów) oraz profili Państwa instytucji (w tym MŚP).

  Na stronie spotkania znajduje się szablon prezentacji zawierający wskazówki niezbędne do przygotowania oferty, jak również szablon zgłoszeniowy na spotkania partnerskie.
  Prosimy o jak najdokładniejsze uzupełnienie formularza, zgodnie z zamieszczonymi w nim wskazówkami i przesłanie go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 3 czerwca. Formularz ma posłużyć organizatorom do skoordynowania spotkań w trakcie konferencji.

  Dostępne są tam również tytuły tematów na projekty badawcze obszaru TSL, które prawdopodobnie zostaną ogłoszone w kolejnej rundzie konkursów (Transport oraz ICT), które Komisja Europejska planuje uruchomić w lipcu br.

  Informujemy, że propozycje prezentacji będą przyjmowane do dnia 31 maja.
  Do dnia 7 czerwca będą informacje o zakwalifikowaniu prezentacji do wygłoszenia w trakcie spotkań partnerskich.