Select language: en pl

  Nagrody Kryształowej Brukselki 2016

  W czwartek 2 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia statuetek Kryształowej Brukselki. Nagroda przyznawana jest najlepszym polskim naukowcom i przedsiębiorcom za sukcesy w ramowych programach badawczych i innowacyjnych Unii Europejskiej. W tym roku nagrodzono uczestników trwającego obecnie największego w historii UE programu ramowego „Horyzont 2020”. Wśród laureatów znaleźli się: Uniwersytet Warszawski, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, firmy Synektik S.A. i KGHM Polska Miedź S.A. oraz prof. Mikołaj Bojańczyk z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Więcej…

  Nagroda Kryształowej Brukselki 2016

  Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza do zgłaszania kandydatów do Nagrody Kryształowej Brukselki 2016 w kategorii – nagroda indywidualna. Jest to wyróżnienie za indywidualne osiągnięcia dla osób szczególnie aktywnych w Programie „Horyzont 2020”.

  Więcej…

  „Horyzont 2020 – wyzwania i szanse dla polskiej nauki” – inauguracja cyklu konferencji regionalnych

   

  Konferencja inauguracyjna z udziałem prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się 29 października 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Cykl konferencji, które do końca roku odbędą się w całej Polsce, zorganizowało MNiSW we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE i Regionalnymi Punktami Kontaktowymi.

  Więcej…

  Spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu w obszarze ‘Food Security’ w programie Horyzont2020

   

  Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu w obszarze ‘Food Security’ w programie Horyzont2020.

  Spotkanie  odbędzie się 14 października br., w budynku SGGW przy ul. Rakowieckiej – co stanowi dogodny dojazd np. z dworca.

  Tematyka konkursu na 2015 rok jest bardzo interesująca z punktu widzenia polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, dlatego w sposób szczególny zachęcam do udziału. W otwartym konkursie znajdują się również tematy badawcze związane z prawem żywnościowym, co może zainteresować Państwa Firmę.
  Agenda i rejestracja znajdują się na stronie KPK: http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-do-2-konkursu-w-food-security-w-programie-horyzont-2020

  Swój udział potwierdziła KE, Przedstawiciele MNiSzW, ekspert oceniający wnioski w H2020.
   

  European Rover Challenge 2014

  kpk logo poziom

  Szanowni Państwo,
  Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge 2014 po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Organizatorem konkursu jest Mars Society Polska. Zawody adresowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Zadaniem zespołów jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego. Wydarzenie to rozszerza na Europę znaną już formułę prestiżowych zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society.

  Więcej…

  spwir 1