Select language: en pl

  Nowości

  Wyróżnienie dla IChTJ podczas 21 Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab

   

  W dniach 13 – 15 marca 2019 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Tegoroczna edycja zorganizowana została w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i zgromadziła wielu wystawców z ponad 10 krajów.

  Więcej…

  Konferencja Naukowa IPOEX 2019 „Materiały Wybuchowe. Badania – Zastosowanie – Bezpieczeństwo”

  Instytut Przemysłu Organicznego serdecznie zaprasza, do udziału w XVI edycji Konferencji Naukowej IPOEX 2019, pt. „Materiały Wybuchowe. Badania – Zastosowanie – Bezpieczeństwo”, która odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2019 r. w Ustroniu.

  Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższy Urząd Górniczy oraz Wojskową Akademię Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

  Więcej…

  XII Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2019

  Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XII Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG® 2019, Katowice Spodek/MCK, 5 i 6 czerwca 2019 r. INTARG® to międzynarodowa promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług z wielu branż i dziedzin. W programie między innymi: konferencje i prezentacje, ocena wynalazków przez międzynarodowe jury, gala ogłoszenia wyników z nagrodami, spotkania B2B, koktajle biznesowe. Więcej o wydarzeniu w załączonej ulotce oraz na www.intarg.haller.pl

  Więcej…

  Złoci Inżynierowie z instytutów badawczych w Pałacu Prezydenckim

  Z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, miała miejsce uroczysta Gala podsumowująca XXV Plebiscyt Złoty Inżynier w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Zbigniew Śmieszek – Honorowy Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, został uhonorowany tytułem Złotego Inżyniera Ćwierćwiecza. Prof. Zbigniew Śmieszek to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, wybitny naukowiec i menedżer, specjalista metalurg, dyrektor Instytutu Metali Nieżelaznych w latach 1975-2018, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych. Za swą działalność naukową został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i towarzystw naukowych.

  Tytułem Złotego Inżyniera w kategorii nauka został odznaczony dr inż. Wiesław Krzymień – mechanik po Politechnice Warszawskiej, pasjonat techniki modelarskiej, kierownik pracowni w Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Docenione osiągnięcie to eliminacja drgań w kilku modelach samolotów zaprojektowanych i produkowanych w Polsce.

  Więcej…

  Złoty medal oraz nagroda specjalna dla instytutu KOMEL na targach w Seulu

  W dniach 6 - 9 grudnia 2018 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości w Seulu „Seoul International Invention Fair”. Patronatem tych targów jest Koreański Urząd Własności Intelektualnej, zaś na  arenie międzynarodowej wspierane są one przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) oraz Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA).

  Więcej…