Select language: en pl

  Wywiady i reportaże

  Polska gospodarka w 2020 roku - szanse i zagrożenia

  Zapis video z debaty "Polska gospodarka w 2020 roku - szanse i zagrożenia"
  Warszawa, 26 maja 2014 r, Hotel Novotel

  Więcej…

  Wywiady z uczestnikami debaty "Polska gospodarka w 2020 roku - szanse i zagrożenia"

  Wywiady redaktor Anny Rogalińskiej z portalu budownictwa komunikacyjnego ViaExpert z uczestnikami debaty "Polska gospodarka w 2020 roku - szanse i zagrożenia".

  Więcej…

  Wywiady z uczestnikami debaty "Polska gospodarka w 2020 roku - szanse i zagrożenia".

  Wywiady redaktor Anny Rogalińskiej z portalu budownictwa komunikacyjnego ViaExpert z uczestnikami debaty "Polska gospodarka w 2020 roku - szanse i zagrożenia".

  Więcej…

  XXI Giełda Wynalazków

  Rozmowa red. Anny Rogalińskiej z portalu budownictwa komunikacyjnego ViaExpert z prof. Jackiem Gulińskim, Podsekretarzem Stanu w MNiSW oraz
  prof. Leszkiem Rafalskim, Przewodniczącym Rady Głównej Instytutów Badawczych.
  Wywiad został przeprowadzony podczas XXI Giełdy Wynalazków 11 lutego 2014 roku w Warszawie.

  Więcej…

  EuroLab oraz CrimeLab - relacja

  Relacja z XVI Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych - EuroLab oraz III Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.
  W materiale wywiady z:

   - Marcinem Strojkiem, Zastępcą Kierownika w Zakładzie Szkolenia i Treningu Lotniczo-Lekarskiego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej,

   - dr inż. Markiem Zboińskim, kierownikiem Laboratorium Diagnostyki Systemów Tribologicznych w Zakładzie Silników Lotniczych Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych,

   - Szymonem Robakiem, Kierownikiem Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Centrum Badań i Certyfikacji Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG,

   - prof. dr hab. inż. Januszem Rymszą, Zastępcą Dyrektora Instytutu Badawczego Dróg i Mostów,

   - Romanem Januszem, Zastępcą Dyrektora do spraw Technicznych i Marketingu w Instytucie Chemii i Techniki i Jądrowej,

   - Mieczysławem Łuczakiem, Kierownikiem Działu Marketingu w Instytucie Włókiennictwa,

   - mł. insp. dr Waldemarem Krawczykiem, Dyrektorem Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji

  Więcej…

  XXI Giełda Wynalazków

  B Haller

  Relacja z XXI Giełdy Wynalazków w Centrum Nauki Kopernik. W materiale między innymi rozmowa z panią Barbarą Haller de Hellenburg Illg, Prezes Urobusiness-Haller, Współorganizatorem Giełdy Wynalazków 2014.

  Więcej…

  Wywiady z laureatami Targów iENA 2013

  R Chmielewski

  Rada Główna Instytutów Badawczych wraz z Agencją Promocyjną INVENTOR zorganizowała uroczyste spotkanie z udziałem mediów, na którym wręczono medale, dyplomy oraz listy gratulacyjne laureatom 65. Międzynarodowych Targów „Pomysły – Wynalazki – Nowe produkty” iENA 2013.

  Więcej…

  Człowiek nie może ciężko pracować - wywiad z prof. Danutą Koradecką

  29 lutego 2012 r.

  Zachęcamy do lektury wywiadu z prof. Danutą Koradecką, Dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - PIB oraz Wiceprzewodniczącą RGIB. Artykuł ukazał się na ekonomicznych stronach dziennika Rzeczpospolita.

  Wywiad z prof. Rafalskim w "Rzeczpospolitej"

  rp_logo 17 października 2011

  "Pobudzamy gospodarkę do rozwoju" - wywiad z prof. Leszkiem Rafalskim w "Rzeczpospolitej".

  Prof. Leszek Rafalski w audycji „Nauka dla Gospodarki” mówi o nauce i jej finansowaniu z perspektywy instytutów badawczych

  18 lipca 2011

  jedynkalogoJakie szanse młodym naukowcom i absolwentom uczelni stwarzają instytuty badawcze? Jak instytuty badawcze pozyskują środki na badania oraz co odróżnia je od instytutów naukowych PAN czy instytutów uczelnianych? Czy Polska jest krajem przyjaznym dla młodego naukowca? Rozmowa red. Artura Wolskiego z prof. Leszkiem Rafalskim w audycji Nauka dla Gospodarki w programie 1 Polskiego Radia.

  Więcej…

  "Nauka i biznes w Polsce - dwa różne światy" - artykuł dra inż. Marka Hołyńskiego, dyrektora Instytutu Maszyn Matematycznych, "Miesięcznik ZNAK"

  logo_znakUniwersytety powinny sprzyjać kreatywności i innowacjom, jednak w Polsce zdecydowanie tego nie robią. Mimo wielu wspólnych działań nauki i biznesu, daleko nam do osiągnięć prestiżowego MIT czy Uniwersytetu Stanforda w Stanach Zjednoczonych. Co trzeba zmienić na polskich uczelniach, by współpraca stała się faktem? Więcej...

  "Jest tu pewna delikatność materii" - rozmowa z prof. Leszkiem Rafalskim w "Forum Akademickim"

  FAMam nadzieję, że obecna ustawa o instytutach badawczych doprowadzi do stabilności zasad funkcjonowania naszych instytutów, a to pozwoli nam w najbliższych latach skoncentrować się na badaniach naukowych i wdrożeniach.Więcej...

  "Kurs na innowacje" - wywiad z prof. Leszkiem Rafalskim, "Biznes Klaster"

  biznesklaster-logo W Polsce mamy zbyt niskie nakłady państwa na wsparcie B+R i innowacyjności i nie należy mieć złudzeń, że przy obecnych kłopotach budżetowych zasadniczo wzrosną. Wskazane byłoby jednak znowelizować bądź też napisać od nowa „Ustawę o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej”, której instrumenty stymulowania innowacyjności okazały się całkowicie niewystarczające. Wywiad z prof. Leszkiem Rafalskim. Biznes Klaster Nr 3.

  Rozmowa z prof. Krzysztofem Meissnerem

  21 grudnia 2010

  Rozmowa z prof. Krzysztofem Antonim Meissnerem, wicedyrektorem Instytutu Problemów Jądrowych, wyemitowana na antenie TVN 24 w programie "Inny punkt widzenia".

  Więcej…

  "Instytuty naukowe przegrywają z uczelniami" - rozmowa z prof. Rafalskim w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

  gp LESZEK RAFALSKI Żeby instytut zatrudnił naukowca, musi ogłosić konkurs. Taka rekrutacja może opóźnić prowadzenie badań.

  Więcej…