Select language: en pl

  Nauki techniczne

  Trzy Medale Wystawy IWIS dla instytutu EMAG

  Systemy Hestia i X-MAN oraz urządzenie AZRP zostały wyróżnione podczas 8. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków (14-16 października 2014 r.).

  Więcej…

  Ruszył superkomputer z chłodzeniem jak reaktor jądrowy

  13 listopada br. swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum Informatyczne Świerk.
  W ramach tego projektu - w Narodowym Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) - zbudowano m.in. jeden z największych klastrów obliczeniowych w Polsce, którego zadaniem będzie informatyczne wsparcie Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Powstałą instalację z atomistyką łączy jeszcze jedno – część superkomputera chłodzona jest gorącą wodą. Analogiczne technologie wykorzystuje większość współczesnych reaktorów jądrowych.

  Więcej…

  Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji

  Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji (PATI), który odbędzie się w dniach 16 – 21 listopada br. to wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy, m.in. z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Środowiska, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędem Patentowym i innymi instytucjami, których celem jest promocja polskiej innowacyjności.

  Więcej…

  „Księga innowacji instytutów badawczych”

  Instytut Odlewnictwa, przy aktywnej współpracy 45 instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministerstwo Gospodarki, wydał - w latach 2009-2012 - serię publikacji pt. „Księga innowacji  i osiągnięć instytutów badawczych”. Celem było zaprezentowanie potencjału instytutów, ich najważniejszych nowatorskich rozwiązań, wdrożeń wraz z wyszczególnieniem uzyskanych nagród i wyróżnień.

  Więcej…

  Narodowe Centrum Badań Jądrowych wspomaga absolwentów Programu TOP 500 Innovators

  CIS

  Narodowe Centrum Badań Jądrowych, w ramach projektu CIŚ, uruchomiło nową inicjatywę wsparcia absolwentów Programu TOP 500 Innovators. Każdy z jego uczestników będzie mógł nieodpłatnie wykorzystywać moc obliczeniową superkomputera HPC (High Performance Computing) do prowadzenia własnych prac naukowo-badawczych.

  Więcej…

  Konferencja naukowa „BEZPIECZEŃSTWO NA LĄDZIE, MORZU I W POWIETRZU W XXI WIEKU”

  Konferencja bezpieczenstwo 1

  10 października 2014 roku w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowym Instytucie Badawczym w Józefowie odbyła się konferencja naukowa poświęcona wybranym zagadnieniom bezpieczeństwa rozpatrywanego w aspekcie lądu, morza i powietrza. W jej trakcie przedstawiciele różnych środowisk, dyscyplin naukowych, praktycy, teoretycy oraz przedsiębiorcy podzielili się swoimi doświadczeniami, przedstawili wyniki prowadzonych badań i prac oraz dokonali próby zidentyfikowania obszarów wymagających doskonalenia, a także tych, w których zmiany są konieczne.

  Więcej…

  Konferencja "Innowacyjne Projektowanie Obuwia na podstawie parametrów biomechanicznych i fizjologicznych"

  IPS

  Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi i Polska Izba Przemysłu Skórzanego serdecznie zapraszają do udziału w konferencji realizowanej w ramach projektu FOOTyWEAR Polska pt. „Innowacyjne Projektowanie Obuwia na podstawie parametrów biomechanicznych i fizjologicznych”, która odbędzie się dnia 5 listopada 2014 r. w INESS HOTEL w Łodzi przy ul. Wróblewskiego 19/23.

  Więcej…

  Inauguracja Centrum POLINTEGRA


  27 października 2014 r. w siedzibie PwC w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy, na mocy której powstało Centrum Polintegra - Ponadregionalne Centrum Naukowo-Przemysłowe (Bio) - Polimery - Materiały - Technologie dla Gospodarki.

  Więcej…

  Sukces Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej na VIII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2014

  05IWIS2014

  Instytut Chemii i Techniki Jądrowej zgłosił do konkursu IWIS 2014 trzy wynalazki, które zostały wysoko ocenione przez międzynarodowe jury.

  Więcej…

  Złoto, srebro i brąz w Zagrzebiu dla Instytutu EMAG

   

  Wynalazki opracowane w Instytucie EMAG zdobyły Medale Złoty, Srebrny i Brązowy podczas  Międzynarodowej Wystawy Wynalazków ARCA w Zagrzebiu.

  Więcej…

  Wyróżnienie dla Instytutu Odlewnictwa w konkursie „Panteon Administracji Polskiej”

  1

  15 października 2014 r. krakowski Instytut Odlewnictwa otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie „Panteon Administracji Polskiej”, organizowanym corocznie, pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

  Więcej…

  Współpraca w pracach badawczych pomiędzy Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej a centrum R&D EDF w Paryżu

  0-600

  Prof. Andrzej Chmielewski - dyrektor IChTJ oraz Bernard Salha - wiceprezes EDF odpowiedzialny za R&D podpisali w Paryżu porozumienie w celu nawiązania współpracy badawczo – rozwojowej, w takich dziedzinach jak odporność materiałów na starzenie oraz badania w zakresie chemii i środowiska. Porozumienie zostało podpisane 13 października 2014 r. podczas wizyty przedstawicieli IChTJ w paryskim Laboratoriom Badań nad Wytrzymałością Materiałów.

  Więcej…

  Wyróżnienie dla Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej na Międzynarodowej Konferencji i Targach Nafta i Gaz 2014

  logo ichtj

  W dniach 17 - 18 września 2014 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się  XII Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta i Gaz 2014.Tegoroczna wystawa odbyła się wraz z Targami Przemysłu Chemicznego Expochem 2014. Jest to wynik ścisłej koordynacji działań branży chemicznej oraz przemysłu naftowego i gazownictwa mający na celu jak najdalej idące zbliżenie chemii z sektorem nafty i gazu. Część wystawowa zgromadziła wiele firm oferujących produkty i usługi z zakresu sektora wydobywczego.

  Więcej…

  Międzynarodowa konferencja „1st International Conference – Science for Business: Innovations for textiles, polymers and leather”

  ipsInstytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Międzynarodowej pt  „1st  International Conference – Science for Business: Innovations for textiles, polymers and leather”, która odbędzie się 14 października 2014 r. w ramach VII Europejskiego Forum Gospodarczego. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń przedstawicieli krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych z przedstawicielami nowoczesnych i innowacyjnych firm, działających w obszarze przemysłu włókienniczego, polimerowego i skórzanego.
  Udział w konferencji jest BEZPŁATNY.

  Więcej…

  MORATEX na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2014

  targi zbrojeniowe mspo 2014 kielce fot.18

  W dniach 01-04 września 2014 r. w Kielcach odbyła się jedna z największych w Europie imprez wystawienniczych dotyczących przemysłu zbrojeniowego - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2014. W tegorocznym MSPO wzięło udział około 500 wystawców z całego świata prezentując najnowsze osiągnięcia w zakresie broni, amunicji, sprzętu i wyposażenia Wojska, Policji, Straży Granicznej i służb ratowniczych.

  Więcej…

  Warszawskie Dni Techniki

  Dni techniki

  W dniach 22 – 26 października 2014 r.  odbędą się IV Warszawskie Dni Techniki (WDT) pod hasłem „Warszawa - technika wczoraj, dziś, jutro”.

  Więcej…

  Technologie ITB „MORATEX” na straży bezpieczeństwa. Moda i funkcjonalność umundurowania funkcjonariuszy służb MSW

  3 MORATEX

  W dniach 29-31 sierpnia 2014 r. w Centrum Handlowym PTAK w Rzgowie koło Łodzi, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego zorganizowane zostało Forum Gospodarcze, w którym uczestniczył m.in. Lech Wałęsa. Forum towarzyszyły Targi Mody, a wzięli w nim udział producenci wyrobów włókienniczych, kreatorzy mody, przedsiębiorstwa handlowe oraz jednostki naukowe. Wśród nich był Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, który na powierzchni wystawienniczej 200 m2 zaprezentował własną ekspozycję. Pokazano tam historyczne oraz współczesne ubrania strażackie, umundurowanie Policji, BOR oraz Straży Granicznej, ze szczególnym wskazaniem wyrobów opracowanych przez Instytut na rzecz tych służb.

  Więcej…

  Milowy krok w badaniach promieniowania kosmicznego najwyższych energii z udziałem fizyków z NCBJ

  Lot stratosferycznego balonu testującego aparaturę badawczą na wysokości 38,3 km zakończył się sukcesem. Wkrótce urządzenia zostaną zamontowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i projekt EUSO (Extreme Universe Space Obserwatory) rozpocznie właściwe prace nad badaniem promieniowania kosmicznego najwyższych energii.

  Więcej…

  ICTECH – zapraszamy na konferencję

  ICTECH

  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG serdecznie zapraszają do udziału w konferencji "ICTECH: informatyka na Śląsku - doświadczenia i wyzwania", która odbędzie się 19 listopada 2014 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Katowice, ul. 1 Maja 50).

  Więcej…

  Badacze z Narodowego Centrum Badań Jądrowych współtwórcami systemu MODES

  logo-NCBJ-800

  Z pomocą polskich naukowców międzynarodowa grupa fizyków wybudowała prototyp ruchomego modułowego systemu wykrywania materiałów radioaktywnych i jądrowych o specjalnym znaczeniu - MODES SNM. Badacze z NCBJ odpowiadali za badania nad innowacyjnym układem detektorów wykorzystujących sprężony gaz.

  Więcej…

  EMAG - nowe wydanie zakresu akredytacji Zespołu Laboratoriów Badawczych

  251

  9 lipca 2014 r. po pozytywnej ocenie Polskiego Centrum Akredytacji  zostało opublikowane 14 wydanie zakresu akredytacji dla Zespołu Laboratoriów Badawczych (AB 261) Instytutu Technik Innowacyjnych  EMAG.

  Więcej…

  Więcej artykułów…