Select language: en pl

  Nauki medyczne

  Instytut Medycyny Pracy w Łodzi wśród zwycięzców otwartego naboru do Wspólnoty Wiedzy i Innowacji

  9 grudnia 2014 r. Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), będący agendą Unii Europejskiej z siedzibą w Budapeszcie, ogłosił zwycięzców otwartego naboru do kolejnych strategicznych partnerstw publiczno-prywatnych zwanych jako Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities - KIC).

  Więcej…

  Sukces powtórzony

  „Puls Medycyny” po raz kolejny ogłosił Listę Stu. Po raz jedenasty poznaliśmy Sto najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz po raz pierwszy Sto najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia. Prof. Henryk Skarżyński – podobnie jak w roku ubiegłym - zajął 2 zaszczytne miejsce w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, zaś w nowo ogłoszonym rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia - wysokie miejsce 4. Uroczysta Gala z tej okazji miała miejsce 26 listopada 2014 r. w Hotelu Bristol.

  Więcej…

  Prof. Henryk Skarżyński laureatem plebiscytu „Ludzie wolności”

  Widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" nagrodzili osoby, które w ciągu minionych 25 lat stały się dla Polaków symbolami niepodległości, rozwoju i demokracji. Honorowy patronat nad plebiscytem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Laureatów nagrodzono w pięciu kategoriach: nauka, kultura, biznes, społeczeństwo, sport.

  Więcej…

  Konkurs STRATEGMED rozstrzygnięty


  W Narodowym Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnięty został konkurs w ramach programu „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” – STRATEGMED. W programie tym - w konsorcjach złożonych z jednostek naukowych i przedsiębiorstw - będzie uczestniczyć 15 instytutów badawczych przy realizacji 25 projektów.

  Przeszczep serca w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka"

  W Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" po raz pierwszy przeprowadzono przeszczep serca. Po ponad roku oczekiwania i życiu ze sztuczną komorą sercową 14-letni Kuba dostał nowe serce. Pacjent opuścił już oddział intensywnej terapii i jest obecnie pod opieką kliniki kardiochirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka. Operację przeprowadził prof. Mariusz Kuśmierczyk z Instytutu Kardiologii w Aninie.

  Więcej…

  TeleMedNet - medyczna platforma naukowo - diagnostyczna

  TeleMedNet

  Wojskowy Instytut Madyczny w Warszawie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zapraszają na konferencję pt "TeleMedNet - medyczna platforma naukowo - diagnostyczna".

  Więcej…

  Prestiżowy Konkurs Prix Galien rozstrzygnięty

  W Warszawie zakończyła się inauguracyjna edycja prestiżowego konkursu Prix Galien w Polsce, który jest jednym z najbardziej znaczących konkursów na świecie, nagradzającym od 43 lat innowacyjne i najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji, medycyny i szeroko rozumianej ochrony zdrowia. To symboliczne włączenie osiągnięć polskiego rynku farmaceutycznego i medycznego do światowej rodziny naukowej odbyło się w udziałem prof. Henryka Skarżyńskiego i Zespołu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

  Więcej…

  Pilotażowe badania przesiewowe słuchu w Tadżykistanie

  W dniach 22-25 listopada 2012 r. przedstawiciele Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu wzięli udział w Konferencji Naukowej organizowanej w Dushanbe przez Tadżycki Uniwersytet Medyczny. Konferencję poprzedziło rozpoczęcie realizacji pilotażowego programu badań przesiewowych słuchu u tamtejszych pierwszoklasistów. Wyniki tych badań opracowano i zaprezentowano na Konferencji.

  Więcej…

  Prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński Doktorem Honoris Causa

  hc220 maja 2011 roku prof. Henryk Skarżyński otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

  Serdecznie gratulujemy!

  Więcej…

  Czy Polacy są zbyt pracowici? Wywiad z prof. Danutą Koradecką

  Jak wynika ze statystyk, aż 40% zatrudnionych w Polsce osób pracuje powyżej czterdziestu godzin tygodniowo. Dodatkowo Polska jest liderem w Europie pod względem pracy w soboty i niedziele. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prof. Danutą Koradecką, Dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, którego udzieliła red. Krzysztofowi Grzesiowskiemu na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

  Więcej…