Select language: en pl

  KPK

  Tureckie Małe Średnie Przedsiębiorstwo TROYKA zainteresowane jest udziałem w projekcie  w priorytecie Żywność, Rolnictwo, Rybołówstwo i Biotechnologia jako partner w temacie: KBBE.2011.3.5-01 GM crops in the EU - systematically assessing the environmental and economic impact.

  Działania jakie prowadzi MŚP-TROYKA to badania, wdrożenia, szkolenia dotyczące między innymi zagadnienia roślin modyfikowanych genetycznie. MŚP-TROYKA ma duże doświadczenie w projektach 6 i 7. Programu Ramowego.

  Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail kontaktując się bezpośrednio z Prof.Dr. Nuri Akkas
  E-MAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  MOBILE: +90 532 670 6261
  Rosyjskie jednostki naukowe między innymi:
  - Voronezh State University (VSU),
  - Department of Genetics,
  - Cytology and Bioengineering Voronezh State Academy of Forestry and Technologies (VSAFT),
  - Department of manufacturing automation Belgorod State Agricultural Academy,
  - The Center of biotechnological researches,
  - the Accredited in system Gosstandart of the Russian Federation Test laboratory Kuban State University (KSU),
  - Physico-Technical Faculty / Department of Radio Physics and Nanotechnology

  zainteresowane są udziałem w konsorcjach tworzonych w priorytecie Żywność, Rolnictwo, Rybołówstwo i Biotechnologia w obszarach:

  - Zrównoważona produkcja i zarządzanie zasobami biologicznymi w środowiskach uprawnych, leśnych i wodnych - Activity 2.1 Sustainable production and management of resources from land, forest and aquatic environments
  - Od stołu do gospodarstwa: Żywność, zdrowie i dobre samopoczucie - Activity 2.2: Fork to farm: Food (including seafood), health and well being
  - Nauki przyrodnicze i biotechnologia dla zrównoważonych produktów i procesów nie związanych z żywnością - Activity 2.3:  Life sciences, biotechnology and biochemistry for sustainable non-food products and processes

  Dokładna lista tematów.

  Natomiast informacje i osoby do kontaktu znajdziecie Państwo w rosyjskiej bazie poszukiwania partnerów.

  Komisja Europejska Dyrektoriat Generalny ds. badań ogłosił przetarg na wykonanie usługi w ramach zamówienia z obszaru Knowledge Based Bio-Economy (KBBE)  o nazwie nadanej przez KE: Transfer Promotion Scheme 2011-2013. Celem programu jest rozwijanie powiązań między podmiotami zaangażowanymi w transfer wiedzy w tzw. bio-gospodarce, poprzez między innymi promowanie dobrych praktyk, szkolenia oraz stworzenie sieci transferu wiedzy. Informacja przetargowa ogłoszona została w Oficjalnym Dzienniku UE dnia 25 września br., termin składania wniosków upływa 23 listopada br.


  UWAGA: do 16 listopada br.  należy złożyć wszystkie dokumenty wymagane przy tym przetargu.


  Więcej informacji oraz potrzebne dokumenty.

  Wspólnotowe Centrum Badawcze (JRC) Komisji Europejskiej poszukuje pracowników naukowych specjalizujących się w następujących dziedzinach:

  - Chemistry, Biology and Health Sciences
  - Physics
  - Structural Mechanics
  - Quantitative Policy Analysis
  - Spatial Sciences
  - Environmental Sciences
  - Energy Sciences
  - Communication/Information Technology

  Instytuty JRC znajdujące się w Belgii, Holandii, Hiszpanii, we Włoszech i w Niemczech oferują naukowcom z krajów członkowskich UE stałą pracę na bardzo atrakcyjnych warunkach.

  Osoby z wyższym wykształceniem pracujące naukowo mogą ubiegać się o pracę rejestrując się w systemie EPSO (European Personnel Selection Office) i w odpowiedzi na jeden z otwartych konkursów składając odpowiednie dokumenty.

  Konkursy potrwają do 4 listopada 2010 r. do godziny 12:00.

  Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie JRC.
  Zaproszenie na Virtual Brokerage Event 13-15 pażdziernik 2010

  Żywność, Rolnictwo i Rybołówstwo oraz Biotechnologia (KBBE) jest jednym z obszarów tematycznych 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej, a jego budżet wynosi 1,9 mld Euro.

  Aktualny konkurs KBBE został ogłoszony w lipcu br., natomiast termin zamknięcia konkursu to 25 stycznia 2011 roku.Aktualny konkurs wspiera przede wszystkim współpracę pomiędzy nauką a przemysłem w tym MŚP naukowcy/MŚP/przedstawiciele przemysłu, którzy chcą złożyć poprawny wniosek winni, w pierwszej kolejności, stworzyć międzynarodowe konsorcjum badawcze.

  W celu nawiązania oraz rozszerzenia możliwych form współpracy oraz w celu stworzenia niezbędnego konsorcjum do złożenia wniosku w ww. konkursie, punkty kontaktowe w Europie ( w tym KPK PB  UE) organizują wirtualne spotkanie partnerskie (Virtual Brokerage Event), które ma na celu ułatwienie  wszystkim beneficjentom nawiązanie międzynarodowych kontaktów w celu aplikowanie o grant badawczo-rozwojowy.Podczas zaplanowanych sesji uczestnicy będą mieli możliwość poznania potencjalnych międzynarodowych/lokalnych  partnerów  i nawiązać współpracę badawczo-rozwojowej niezbędną do wzięcia udziału w konkursie KBBE 2011.

  Wirtualne spotkanie partnerskie będzie odbędzie się w dniach 13-15 października 2010 r.

  W celu sprawnego nawiązania kontaktu, uczestnicy korzystają z tzw. match-making  tool co ułatwi bezpośredni kontakt. W razie jakichkolwiek trudności, uczestnicy będą mieli  możliwość skorzystania ze wsparcia Krajowego Punktu Kontaktowego PB UE.

  Zapraszamy Państwa do rejestracji/uaktualnienia  i określenia swoich potrzeb w swoim profilu / bazie poszukiwania partnerów jeżeli chcą Państwo skupić się na ekspertyzie zgodnej z tematami konkursu KBBE 2011 (proszę wybrać maksymalnie 5 tematów).

  W celu czynnego udziału mogą Państwo wprowadzić bądź uaktualnić swój profil (Expession of Interest- poszukuje koordynatora lub Partner Search-koordynator poszukuje partnerów) na stronie projektu BIO Net.

  Inicjatywa finansowo wspierana przez projekt BioNet.

   

  W celu uzyskania większej ilości informacji proszę o bezpośredni kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .