Select language: en pl

  European Rover Challenge 2014

  kpk logo poziom

  Szanowni Państwo,
  Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge 2014 po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Organizatorem konkursu jest Mars Society Polska. Zawody adresowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Zadaniem zespołów jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego. Wydarzenie to rozszerza na Europę znaną już formułę prestiżowych zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society.

  Impreza odbędzie się w dniach 5-7 września w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin. Do udziału w niej zgłosiły się aż 24 zespoły z całego świata. Polskę reprezentować będą studenci z 10 uczelni: z Politechniki Wrocławskiej, Świętokrzyskiej, Warszawskiej, Śląskiej, Łódzkiej, Poznańskiej, Lubelskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

  Równocześnie z zawodami odbędzie się międzynarodowa konferencja „Człowiek w Kosmosie” organizowana przez Mars Society. Trzydniowa konferencja będzie okazją do spotkania ekspertów z całego świata reprezentujących wiele dziedzin. Skupią się oni nad rolą człowieka, jako istotnego elementu planowanych misji kosmicznych; poruszą tematy związane z edukacją, medycyną, innowacyjnością. Podczas konferencji wystąpi m.in. założyciel organizacji Mars Society, Robert Zubrin.

  Więcej informacji oraz rejestracja są dostępne na stronie: http://roverchallenge.eu/pl/

  Z wyrazami szacunku,
  Piotr Świerczyński

  Koordynator Polskich Platform Technologicznych
  Koordynator Priorytetu Przestrzeń kosmiczna
  Priorytet  Bezpieczeństwo

  Krajowy Punkt Kontaktowy
  Programów  Badawczych UE
  Tel.:   +4822 828 7481, +4822 828 7483   w.: 311,
  Fax:   +4822 828 5370
  Kom.: +48 508 101 005
  Website: http://www.kpk.gov.pl

  Nota prawna KPK PB UE IPPT PAN: http://www.kpk.gov.pl/notaprawna.html