European Rover Challenge 2014

kpk logo poziom

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge 2014 po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Organizatorem konkursu jest Mars Society Polska. Zawody adresowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Zadaniem zespołów jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego. Wydarzenie to rozszerza na Europę znaną już formułę prestiżowych zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society.

Impreza odbędzie się w dniach 5-7 września w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin. Do udziału w niej zgłosiły się aż 24 zespoły z całego świata. Polskę reprezentować będą studenci z 10 uczelni: z Politechniki Wrocławskiej, Świętokrzyskiej, Warszawskiej, Śląskiej, Łódzkiej, Poznańskiej, Lubelskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Równocześnie z zawodami odbędzie się międzynarodowa konferencja „Człowiek w Kosmosie” organizowana przez Mars Society. Trzydniowa konferencja będzie okazją do spotkania ekspertów z całego świata reprezentujących wiele dziedzin. Skupią się oni nad rolą człowieka, jako istotnego elementu planowanych misji kosmicznych; poruszą tematy związane z edukacją, medycyną, innowacyjnością. Podczas konferencji wystąpi m.in. założyciel organizacji Mars Society, Robert Zubrin.

Więcej informacji oraz rejestracja są dostępne na stronie: http://roverchallenge.eu/pl/

Z wyrazami szacunku,
Piotr Świerczyński

Koordynator Polskich Platform Technologicznych
Koordynator Priorytetu Przestrzeń kosmiczna
Priorytet  Bezpieczeństwo

Krajowy Punkt Kontaktowy
Programów  Badawczych UE
Tel.:   +4822 828 7481, +4822 828 7483   w.: 311,
Fax:   +4822 828 5370
Kom.: +48 508 101 005
Website: http://www.kpk.gov.pl

Nota prawna KPK PB UE IPPT PAN: http://www.kpk.gov.pl/notaprawna.html